Fantastické zvery

Grindelwaldove zločiny

Nadchádzajúce dni sú opäť raz malým filmovým sviatkom pre všetkých fanúšikov Harryho Pottera. Máme tu premiéru filmu Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny.

Pre niekoho bol film Fantastické zvery a ich výskyt sklamaním, pre niekoho zas príjemným návratom do čarodejníckeho sveta. Sklamaní boli fanúšikovia, ktorí dúfali v spojenie so svetom samotného Harryho Pottera. Pri druhom dieli by však mali byť oveľa spokojnejší, nakoľko sa zoznámime s mladým „Ja“ jednej obrovskej postavy z tohto sveta - mladým Albusom Dumbledorom.

Ako už napovedá samotný názov filmu, jeho dej sa bude sústrediť na najtemnejšieho mága dvadsiatych rokov minulého storočia - Gellerta Grindelwalda. Filmoví fanúšikovia Harryho Pottera toho moc o minulosti a vzťahu Dumbledora s Grindelwaldom nevedia, tí knižní sú však už dávno oboznámení s tým, že jedných z najväčších čarodejníkov všetkých čias kedysi spájalo kontroverzné nerozlučné priateľstvo. Ako sa vyjadril režisér David Yates: „Dumbledore je v tomto filme nespoločenský človek, rebel a inšpirujúci učiteľ v Rokforte. Je vtipný a je trochu na hrane. Nie je tou starou politickou figúrou. Je to vždy konajúci človek. A je presným opakom Grindelwalda, takže dokopy tvoria ohromnú dvojicu“. „Pričuchol“ si aj sám Dumbledore k čiernej mágii? To sa snáď všetci dozvieme už v najbližších dňoch.

Niffler

Okrem toho sa môžeme tešiť na viacero magických tvorov, ako Ňucháč, Zouwu, Kelpia. Fanúšikovia Harryho Pottera hneď rozpoznajú okrídlené thestraly, čo sú kostrovité zvery pripomínajúce koňa, s rozdvojenými kopytami a špicatým chvostom. Vidia ich len tí, ktorí na vlastné oči videli smrť. Gellert Grindelwald ich preto vidí celkom zreteľne.

Thestral

Postavu Gellerta Grindelwalda stvárnil herec Johnny Depp. Zaujímavosťou však je, že proti jeho obsadeniu kolovala na internete petícia po tom, čo vyšlo najavo, že sa jeho bývalá manželka Amber Heard stala obeťou domáceho násilia. Spisovateľka a scenáristka J. K. Rowlingová spolu s režisérom Davidom Yatesom sa herca zastali a utvrdili jeho pozíciu v roli Grindelwalda. Sám Depp prijal úlohu bez toho, aby si prečítal scenár, nakoľko sa považuje za obrovského fanúšika, ktorý chce byť súčasťou tohto čarodejníckeho sveta.

Fantastické zvery: Grindelwaldove zločiny budú druhým spin-offom celej čarodejníckej série. V pláne je celkovo päť filmov, čiže sa môžeme na dobrodružstvá z tohto sveta tešiť ešte veľmi dlhú dobu. Scenár k filmom má v rukách autorka Harryho Pottera, J. K. Rowlingová.