Ako vznikli roztomilí Porgovia?

Porgovia

Dizajner Jake Lunt, ktorý mal na starosť návrh dizajnu týchto roztomilých stvorení z filmu Star Wars Last Jedi, prezradil v jednom rozhovore, že tieto roztomilé stvorenia vznikli len kvôli potrebe prekryť ďalšie roztomilé zvieratká, ktoré znepríjemňovali život filmárom na írskom ostrove Skellig Michael. Na tomto boli natáčané exteriéry pre Ahch-To. Ahch-To je planéta pokrytá z veľkej časti vodou, plná ostrovov, a zároveň je rodiskom jedajskeho rádu. Na tejto planéte sú ukryté posvätné starodávne jedajské texty. Vo filme sa na tejto planéte ukrýval samotný Luke Skywalker.

Ostrov Skellig Michael

Na reálnom ostrove, na ktorom sa film natáčal, sa v skutočnosti ukrývali úplne iné stvorenia Puffins (Vták Mníšik). Ostrov Skelling Michael je ich prirodzeným domovom. A práve tieto roztomilé zvieratká stáli za vznikom rasy Porgov. Ako v rozhovore spomenul režisér filmu Rian Johnson, títo vtáci boli skoro všade. Preto sa ukázalo, že jednoduchšie a lacnejšie než ich všetky odstraňovať v posprodukcii, bude ich prekrytie a prerobenie práve za fiktívnu rasu Porgov.

Puffins (Vták Mníšik)

Puffins (Vták Mníšik) žijúci na ostrove Skellig Michael.

Dizajn týchto tvorov dostal na starosť dizajner Jake Lunt, a tak podľa jeho náčrtov vznikli tieto roztomilé postavy. Finálny náčrt, ktorý bol režisérom schválený pre film, bol nákres v kombinácii tučniakov a obľúbenej psej rasy mopslíka. Porgovia boli väčsinou vytvorení za pomoci CGI, ale pre potreby filmu vzniklo aj 15 pohyblivých modelov.

Náčrt Porgov od dizajnéra Jake Lunta

Náčrt Porgov od dizajnéra Jake Lunta. 2

Tieto roztomilé zvieratká si našli okamžite svojich fanúšikov, akonáhle sa objavili v trailery na film. Obrázok z Traileru.

Porg z traileru na film Star Wars: The Last Jedi

Aj Vy môžte mať doma svojho roztomilého Porga a to rovno v Exkluzívnom plyšovom prevedení, ktoré nájdete na našom e-shope.

https://comicsuniverse.sk/figurka-funko-pop-flocked-porg-z-filmu-star-wars-the-last-jedi.html

Funko POP - Porg Exkluzívna plyšová verzia 

Funko POP - Porg Exkluzívna plyšová verzia. 2