Celebrity a komiks

Celebrity, ktoré napísali komiks, a ani o tom neviete


1. Bill Hader

Napísal komiks Spider-Man: The Short Halloween (ktorého názov je jasná paródia na komiks Batman: The Long Halloween, ktorý vyšiel aj v českom jazyku). Jedná sa o one shot zo sveta Spider-mana. Príbeh sa točí okolo obyčajného chlapíka, ktorý si na maškarný sprievod oblečie kostým svojho obľúbeného hrdinu. Bohužiaľ, Spider-manovi nepriatelia si ho pomýlia so skutočným pavúčim mužom, a zaútočia naňho. Ako to celé dopadne Vám nebudeme prezrádzať.2. Samuel L Jackson

Nie len, že sa jedná o herca, ktorý stvárnil legendárneho Nicka Furyho, ale taktiež napísal aj komiks Cold Space, a sám v ňom aj vystupuje. Jedná sa o sci-fi komiks, ktorý vyšiel pod hlavičkou vydavateľstva BOOM! studio.
3: Rashida Jones

Krásna herečka, ktorú môžete poznať zo seriálov ako Parks and Recrecation, The office a I Love You Man, je taktiež veľmi talentovanou spisovateľkou. Napísala komiks Frenemy of the State pre vydavateľstvo Oni Press. Následne predala práva na jeho filmovú podobu štúdiu Universal pod podmienkou, že pre filmovú verziu bude písať scénar. A nebude to jej prvý scénar pre film. Rashida Jones taktiež pracuje aj na scénari pre Toy Story 4.


4. John Cleese

Čo by sa stalo, ak by Superman nepristál v Somerville v Kansase? Čo ak by pristál napríklad v Somersete v Anglicku? Superman: True Brit je alternatívny príbeh, ktorý sleduje mladého Kal-Ela objaveného britskou rodinou a pomenovaného Colin Clark (namiesto známeho Clark Kent). Nie je divu, že člen skupiny Monty Python, John Cleese, napísal komiks, ktorého zápletka by už ani nemohla znieť viac britsky.5.Tyrese

Známy R&B spevák a herec si môže do svojho životopisu pridať aj ďalšie zamestnanie, a to komiksový scénarista, pretože na konte má komiks Mayhem!, ktorý vyšiel pod hlavičkou vydavateľstva Image Comics. Komiks Mayhem vypovedá príbeh maskovaného hrdinu zvaného Dante (ktorému poslúžil ako predloha samotný Tyrese), ktorý sa snaží udržať ulice Los Angeles v bezpečí.6.Tom Morello

Tomovi Morellovi nestačilo byť len jedným z najlepších gitaristov všetkých čias, a preto hráč na gitaru v skupine the Rage Against the Machine napísal taktiež aj minisériu 12 komiksov s názvom Orchid pre vydavateľstvo Dark Horse.
Orchid je príbehom mladistvej prostitútky, ktorá sa snaží prežiť v post-apokalyptickej spoločnosti. Každé číslo komiksu bolo doplnené aj o jednu originálu skladbu od Toma Morella, ktorá slúžila ako soundtrack k danému číslu.
7. Gerard Way

Ďalší člen svetoznámej kapely na našom zozname. Hlavný spevák kapely My Chemical Romance nielen, že komiksy kreslí, ale taktiež ich aj píše. Gerard je tvorcom komiksu The Umbrella Academy, za ktorý získal aj prestížnu cenu Eisner Award, čo je obdoba Oscarov v rámci udeľovania komiksových cien.


8. Patton Oswalt

Niekedy bývajú komiksy aj zabavné, preto je prirodzené, že jeden z najznámejších komikov dostal možnosť a napísal pár krátkych komediálnych sérií. Patton Oswalt napísal krátky komediálny príbeh pre DC Comics. Jeden v špeciáli Batman #600 nazvanom "JLA Welcome to the Working Week," a ďalší krátky príbeh, ktorý sa objavil na stránkach komiksu Goon Noir #1.9. Thomas Jane

Je to tak. Herec, ktorý stvárnil filmového Punishera, napísal aj komiks. Jedná sa o 6-dielnu minisériu Bad Planet.
10. Rob Zombie

Rob Zombie nie je len rocková hviezda, filmový režisér a scénarista, ale taktiež aj komiksový spisovateľ. Počas svojej dlhej kariéry napísal pár komiksov. Niektoré boli na motívy jeho krátkych animovaných filmov a rozširovali príbehy známe z filmových plátien (Spookshow International).
Je tiež tvorcom komiksovej série The Adventures of El Superbeasto, ktorá sa dočkala aj svojej animovanej série.11. Corey Taylor

Ďalší hudobník na našom zozname. Frontman skupin The Slipknot a Stonesour je celoživotným komiksovým fanúšikom a taktiež aj komiksovým tvorcom. Napísal minisériu obsahujúcu 4 komiksy pre vydavateľstvo Dark Horse, ktorá je rozšírením pre jeho konceptuálny albom House of Gold Bones. Každý album a každý komiks obsahujú inú časť príbehu a navzájom sa dopĺňajú.
12. Jennifer Love Hewitt

Komiks Music Box nebol písaný priamo svetoznámou herečkou, ale bol napísaný na základe jej nápadov a myšlienok. Scénaru sa ujal známy scénarista X-menov a Alpha Flightu - Scott Lobdell. Music Box je 5-dielny horrorovo-fantasy ladený komiks. Každý diel komiksu sleduje dejovú linku nálezcu takzvaného Music Boxu, ktorý ho prenesie do alternatívnej reality, alebo s ním cestuje naprieč časom.
13. Glenn Danzig

Legendárny zakladateľ kapely Misfits a Danzing je taktiež ďalším hodobníkom na našom zozname komiksových tvorcov vďaka jeho démonicko-erotickému komiksu Satanika, ktorý ide ruku v ruke s jeho hudobným štýlom.
14. Mark Hamill

Ak by ste hrali Luka Skywalkera, nemuseli by ste robiť už nič iné do konca svojho života, aby ste boli uznávaný u komiksových a filmových fanúšikov ako boh.
To ale nezastavilo Marka Hamilla v tom, aby redefinoval legendárnu postavu Jokra v animovanom seriáli Batman. Mark taktiež napísal pár dielov komiksu The Black Pearl pod hlavičkou Dark Horse, a spolupracoval aj na komikse The Simpsons Treehouse of Horrors.
15. Kevin Smith

Silent Bob nepotrebuje hovoriť k tomu, aby napísal komiks. Filmový režisér je celoživotným komiksovým Geekom, ktorý napísal a spolupracoval na množstve najväčších superhrdinoch súčasnosti. Pracoval na takých komiksoch ako Daredevil, Spider-man, Green Arrow a Batman.
18. William Shatner

William Shatner alias Kapitán James Tiberius Kirk z vesmírnej lode USS Enterprise má za sebou práce na prerábaní sci-fi kníh TekWars do komiksovej podoby.