Rebríček 10 najvzácnejších Funko POP figúriek.

a vrchole nášho zoznamu sa nachádza najobľúbenejší charakter z anime Dragonball Z Vegeta...

1. Pop! Animation – Planet Arlia Vegeta: $ 1950 USD

Na vrchole nášho zoznamu sa nachádza najobľúbenejší charakter z anime Dragonball Z Vegeta (pozor! nejedná sa o obľúbené dochucovadlo). Táto Funko POP figúrka v prevedení Planet Arlia bola vydaná ako limitovaná edícia v roku 2014 exkluzívne pre New York Comic Con a Toy Tokyo. Planéta Arlia Vegeta varianta je vytvorená na základe planéty, ktorú Vegeta a Nappa zničili v anime Dragonball Z vo february 762 veku, predtým, než stretli Goku počas Saiyanskej Ságy. 

Kostým ktorý mal Vegeta na planéte Arlia v anime Dragonball Z.

Funko POP - Planet Arlia Vegeta Toy Tokyo Exclusive

2. Pop! Game of Thrones – Ned Stark (Headless): $ 1411 USD

Úbohý Ned Stark. Tento charakter si v prvej rade obľúbeného seriálu naozaj nemal čas oddýchnuť. Táto figúrka bola vydaná v roku 2013 ako exkluzivita pre najznámejší Con na svete, a to San Diego Comic Con. Má krvavé škrvny na hrudi a (pozor SPOILER!) aj ako jedna z mála, ak nie jediná z Funko POP figúriek, odnímateľnú hlavu. Stačí sa starému Nedovi pozrieť do očí a začnete ho okamžite ľutovať. Táto edícia bola limitovaná na 1008 kusov celosvetovo, a má mnoho unikátnych funkcií, ktoré nenájdte u žiadnej ďalšej figúrky.

Funko POP - Game of Thrones Ned Stark SDCC

Funko POP - Ned Stark

G.R.R Martin s postavičkou Headless Ned Stark


3. Pop! Heroes – Batman (Blue – Metallic): $ 1070 USD

Tento klasický Batman Funko POP je jeden z prvých POP figúriek, ktoré dostali exkuzívnu verziu. Bol vydaný v roku 2010 ako exkluzivita pre San Diego Comic Con, a je limitovaný na 480 kusov celosvetovo, čo ho robí veľmi ťažko zohnateľným.

Funko POP - Batman DC Heroes Mettalic


4. Pop! Disney – Lotso (Flocked): $ 1590 USD

Táto varianta roztomilej postavy Lotsa z filmu Toy Story 3 je trochu odlišná od ostatných, pretože vinylový materiál bol nahradený jemnejším materiálom - plyšom. Bola vydaná v roku 2011 ako exkluzivita pre D23 Expo (Disney Expo), limitovaná počtom 480 kusov.

Lotso vo filme Toy Story 3

Funko POP - Toy Story Lotso

5. Pop! Heroes – Harley Quinn (Silver): $470 USD

Kto ponoril Harley Quinn do nádoby so striebrom sa už asi nikdy nedozvieme. Tento Variant Funko POP Harley Quinn v striebornom prevedení a limitovaný na 144 kusov bol vydaný v roku 2016, a do voľného predaja sa nikdy nedostal. Táto figúrka slúžila ako darček pre verných zamestnancov firmy Hot Topic. Patrí k edným z novších v našom rebríčku a veríme, že sa časom stane veľmi vzácnou figúrkou.

Funko POP Harley Quinn Silver v limitácii 144 Kusov


6. Pop! Star Wars – Boba Fett (Droids): $ 530 USD

Toto je bobble head Bob Fetta v jeho "Droids" farebnom brnení, a ďalšia exkluzívna verzia zo San Diega Comic Conu, vydaná v roku 2013 v počte 480 kusov. Pre tých, ktorí sa čudujú, čo znamená "Droids", jedná sa o televíznu show, ktorá zaznamenávala dobrodružstvá droida R2-D a jeho verného priateľa C3PO, v ktorej sa objavil aj Boba Fett v jeho alternatívnom kostýme.

Boba fett v seriály Droids

Funko POP - Star Wars Boba Fett Droids Armor


7. Pop! Marvel – The Amazing Spider-Man (Metallic): $ 980 USD

Vydaná zároveň s filmom The Amazing Spider-man v roku 2012, toto je ďalšia exkluzivita zo San Diega Comic Conu. V náklade 480 kusov.

Funko POP - Spider-Man SDCC


8. Pop! Games – DJ Sona: Concussive: $ 360 USD

Vydaná v roku 2016, DJ Sona: Concussive je figúrka exkluzívneho skinu na postavu Soni z MOBA hry League of Legends.  DJ Sona: Concussive bola vydaná a v predaji pre tých šťastlivcov, ktorým sa podarilo získať vstupenku na Svetový Šampionát v League of Legends. Táto skvelá figúrka, ktorá bola určená len pre špeciálnu skupinu zákazníkov, je ďalšia figúrka na našom zozname, ktorá je pomerne nová, a ktorej hodnota v blízkej budúcnosti len porastie.

Skin Concussive DJ Sona v hre League of Legends

League of Legends DJ Sona Concussive Artwork

Funko POP Dj SOna Concussive


9.Pop! Movies Gizmo Flocked $ 1094 USD

Nikdy ich nevystavujte priamemu svetlu;

Nikdy ich nenamočte;

Nikdy, naozaj nikdy ich nekŕmte po polnoci.

Vydaná v roku 2011 na San Diego Comic Cone v náklade 480 kusov.

Tento exkluzívny flocked (plyšový) bobblehead najznámejšieho Gremlina Gizma vyšiel v sérii Funko Movie ako číslo 4. Tiež bol prvou Gremlin figúrkou.

Gizmo

Funko POP Movies - Gizmo


10. Pop! Disney – Cheshire Cat (Blue): $ 800 USD

Posledná na našom zozname sa nachádza táto prefarbená verzia Chesire Cat z Alice z Krajiny zázrakov. Vďaka jej farbe vyzerá viac ako námorník, než ako mačka. Vydaná v roku 2012 ako inak, než na San Diego Comic Cone v náklade 480 kusov, z čoho sa do voľného predaja dostalo len 239 kusov.

Funko POP - Cheshire Cat SDCC

Funko POP - Cheshire Cat SDCC 2.


Výšku všetkých cien za Funko POP figúrky sme čerpali zo stránky poppriceguide.com