Stephen King IT

Majstrovsky napísaný horor

Dva roky po filmovom spracovaní prvej časti hororovej novely Stephena Kinga s názvom IT, alebo 27 rokov po udalostiach odohrávajúcich sa v tomto filme, prišlo do našich kín jeho pokračovanie s názvom It: Chapter Two. Jedná sa teda o autentické spracovanie knihy známeho hororového autora, ktorej príbeh sa odohráva v dvoch časových líniách. James McAvoy, Jessica Chastain, Bill Hader, Isaiah Mustafa, Jay Ryan, James Ransone, a Andy Bean stvárnili dospelé verzie „Klubu lúzrov“, kým Jaeden Martell, Sophia Lillis, Finn Wolfhard, Chosen Jacobs, Jeremy Ray Taylor, Jack Dylan Grazer, a Wyatt Oleff si zopakovali svoje role mladých „lúzrov“ v sérii filmových flashbackov a vízií. Kľúčovej role diabolského klauna Pennywisa sa opäť ujal famózny Bill Skarsgård napriek skutočnosti, že herec aj po skončení natáčania trpel nočnými morami, v ktorých musel bojovať s Pennywisom rovnako, ako postavy z filmu. Diskutovalo sa preto, že sa v pokračovaní v roli „tancujúceho klauna“ nevráti, nakoľko táto postava môže negatívne ovplyvňovať jeho duševné zdravie.

Losers' Club

IT je majstrovsky napísaný horor vydaný v roku 1986, ktorého podstata je postavená na nevysvetliteľných zmiznutiach detí v mestečku Derry. Táto kniha je vo všeobecnosti považovaná za to najlepšie, čo kedy Stephen King napísal. Sám autor bol prvou časťou najnovšieho filmového spracovania natoľko nadšený, že požiadal filmárov, aby pre druhú časť mohol napísať scénu, ktorá sa nenachádza v knižnej podobe, pričom produkčný tím tejto žiadosti vyhovel. V knihe sa dej IT: Chapter Two odohráva v roku 1985, vo filme sa však časovo posunieme do roku 2017. Z toho dôvodu tak film nemohol staviť na nostalgickú retro atmosféru, z popularity ktorej ťažil v prvej časti spracovania. Dokáže sa tak opäť kvalitou aspoň čiastočne vyrovnať knižnej verzii? Komu sú však po chuti klasické „lakačkové“ horory, ten si určite na svoje nepríde ani v tomto spracovaní, ktorý hrá na svojich divákov úplne odlišnú hru.

Pennywise

V nadväznosti na dohady fanúšikov o možnom pokračovaní filmu sa režisér filmu Andy Muschietti vyjadril: „Toto je uzavretie knižnej podoby, v ktorej nie je žiadna časť číslo tri. Ide o koniec dobrodružstva „Klubu lúzrov“ v boji proti Pennywisovi. Avšak ako všetci dobre vieme, mytológia o Pennywisovi je veľmi rozsiahla, keď v knihe Stephena Kinga bol v kontakte s ľuďmi minimálne päť storočí, a prichádzal každých dvadsaťsedem rokov. Takže keď sa vrátime späť v čase, a opäť spať, atď... vieme objaviť veľa neobjaveného.“

Ak Pennywisa milujete rovnako ako my, tak neváhajte, a zaobstarajte si jednu z úžasných prevedení Funko-POP. Garantujeme Vám, že sa už nikdy nebudete doma cítiť sami.

https://comicsuniverse.sk/catalogsearch/result/?q=pennywise