Venom

Venom Randy Schueller

Viete kto je Randy Schueller? Randy Schueller bol komiksový nadšenec a fanúšik z mesta Illinois a bol to on, kto dostal nápad na vytvorenie postavy Venoma. Randy dostal nápad na Spider-Mana s čiernym oblekom vytvoreného z nestálych molekúl, ktorý by vylepšoval jeho schopnosti. Jim Shooter, v tej dobe hlavný redaktor nakladateľstva Marvel, mu osobne poslal dopis, v ktorom mu ponúkol odkúpenie jeho nápadu za 220$.

Venom vo filme


Naposledy, keď sa táto komiksová postava dostala na veľké plátno, bolo to pre fanúšikov veľké sklamanie. Tento charakter mal svoj debut v 3. a zároveň poslednom filme Sama Raimiho - Spider-Man 3 v roku 2007. Herec Topher Grace tu stvárnil rolu Eddieho Brocka (Eddieho Brocka v pripravovanom filme Venom hrá herec Tom Hardy). Eddie Brock bol po prvýkrat predstavený v komikse Web of Spider-Man #18 v roku 1986. V roku 1988 sa z neho stal Venom v komikse Amazing Spider-Man #299. Bol vytvorený spisovateľom Davidom Micheliniom a umelcom Toddom Mcfarlanom. Sony dúfa, že ich film Venom bude nápravou pre tohto obľúbeného anti-hrdinu. Venom sa po prvýkrát objavil v roku 1984 v komikse Amazing Spider-Man #252 (tu bol ale predstavený len ako žijúci mimozemský oblek). Jeho kompletné prvé predstavenie ako "Venoma" bolo až o 4 roky neskôr, a to v komikse Amazing Spider-Man 300 v roku 1988. Od tejto chvíle sa Venom stal jedným z najobľúbenejších Spider-Manových súperov a jedným z jeho úhlavných nepriateľov.

Inšpirácia komiksom

Aj keď stále nevieme veľa ohľadom filmového príbehu, bolo potvrdené, že film Venom bude ovplyvnený dvomi komiksovými sériami: Venom: Lethal Protector a minisériou Planet of the Symbiotes


Venom: Lethal Protector

je miniséria 6 komiksových zošitov od Davida Michelinia a Marka Bagleyho, ktorá vyšla v roku 1993. Príbeh sleduje Venoma a Petera Parkera, ktorí sa dohodli na primerí pod podmienkou, že Venom nespácha žiaden další zločin. Takže sa Venom zbalí a opustí New York, a odíde do San Francisca, čo potrvdil aj samotný Tom Hardy tým, že nakrúcanie Venoma sa odohráva v San Francisku. Ku koncu tejto komiksovej série sa budú musieť spojiť Venom a Spider-Man, aby porazili hrozbu 5 nových symbiontov: Screama, Phagea, Riota, Lashera, a Agonyho.


Planet of the Symbiotes

Avšak vplyv komiksov Planet of the Symbiotes by mohol byť oveľa zaujimavejší, pretože táto 5- dielna komiksová séria z roku 1995 zachycuje mimozemský pôvod symbiontov, a tiež inváziu symbiontov na planétu Zem. Nie je jasné, ktorými elementami z týchto dvoch komiksových sérií sa film inšpiruje. Na tieto odpovede si budeme musieť počkať až do premiéry filmu, ktorá je naplánovaná na 3. októbra 2018.

Carnage vo filme?

Nakoľko sa Spider-Man vo filme Venom neobjaví, musí tu byť niekto, proti komu bude Caddie Brock bojovať. Prvým potvrdeným Venomovým nepriateľom je Riot. Objaví sa však vo filme aj jeden z Venomových hlavných nepriateľov - Carnage?

Carnage debutoval v roku 1990 v komikse The Amazing Spider-Man #360 a bol vytvorený Davidom Micheliniom a Erikom Larsenom. Carnage patrí k amorfným mimozemským parazitom, známym ako symbionti. Je povestným nepriateľom Spider-Mana a úhlavný nepriateľ Venoma. Symbiont mal mnoho hostiteľov, originálnym a najviac známym je však Cletus Kassady - vrah z Marvel univerza. V roku 2009 bol Venom vyhlásený za jedného z najlepších komiksových zaporákov v histórii.


She Venom

Celé natáčanie a scénar okolo filmu Venom podliehajú tomu najväčšiemu utajeniu, takže o filme - aj napriek tomu ze sa blíži jeho premiéra - veľa nevieme. Ale aj napriek tomu je známe meno herečky, ktorá sa vo filme objaví, a to Michelle Williams, ktorá bude hrať postavu Ann Weying. Táto postava je nielen ex-manželkou Eddioho Brocka, ale je aj taktiež známa tým, že sa jedná o postavu She-Venom, čo je ženský ekvivalent Venoma.

Woody Harrison

Filmové obsadenie filmu doplní aj svetoznámy herec, dvakrát nominovaný na Oscara - Woody Harrelson. Zatiaľ nie je známe, akú rolu bude vo filme stvárňovať, ale herec samotný poskytol v jednom rozhovore malú nápovedu. Harrelson povedal, že jeho úloha v tomto filme bude malá, ale dostane väčší priestor v ďalšom diely tejto filmovej série.
“[It’s a] roll of the dice, because I’m just … I’m in a little fraction of this movie, but I’ll be in the next one, you know?” he said. “So I haven’t read that script, but anyways, just rolled the dice.”

Eminem Soundtrack


30. augusta 2018 Marshall Mathers, známejší pod menom Eminem, vydal na svojom twittery 15s teaser na jeho nový song Venom, ktorý sa nachádza na jeho najnovšom albume Kamikaze, a ktorý prekvapivo vyšiel pár hodín po tom, ako vyšiel prvý teaser na film Venom.

Pokiaľ by ste chceli mať aj vy doma osobného Venoma na našom e-shope si určite vyberiete z rady figúriek.

Carnage

Venomized Hulk

Venomized Iron Man